O nás

Když jsme začínali (přelom 1997/8), byl ještě internet v plenkách. Za ta mnohá léta jsme ušli pořádný kus cesty a samozřejmě s námi i naše firma. Dostali jsme se od tvorby webových prezentací až k registraci domén, dále k serverhousingu, cloudovým řešením a hostingovým službám.

V době, kdy jsme začínali s podnikáním na internetu, tak digitální fotoaparáty ještě zaznamenávaly fotografie na diskety. Začínali jsme s investicí cca 30 000 Kč – část byla použita na první počítač a část na zmíněný disketový fotoaparát (Sony Mavica FD5).
Od počátku jsme se zaměřovali na provoz inzertních serverů a tvorbou webových prezentací. Za zmínku jistě stojí i náš první projekt http://autohk.cz, který sdružuje významné autobazary a auto/moto prodejce Východočeského kraje a dodnes je největší inzertní server v tomto oboru v našem kraji. Mnozí klienti nás však často oslovovali i s dotazy na kvalitní internetové připojení. To nás přivedlo na myšlenku, že jim ho nabídneme sami.

V roce 2004 jsme získali telekomunikační licenci ČTÚ a začali jsme s připojováním velké části Východních Čech k internetu. V současné době připojujeme více jak 1000 domácností a firem. Těmto klientům umožňujeme přístup na internet se vstupní konektivitou na optické lince 1 Gbit.

Později jsme začali s hostingovými a serverhousingovými službami, které jsou v současnosti naší prioritou. Vyvrcholením našich mnohaletých snah o vybudování kvalitního hostera webových stránek je stavba vlastního datacentra přímo v Hradci Králové. Koncem roku 2011 byla založena firma BEST-HOSTING s.r.o., která převzala všechny hostingové aktivity od naší současné firmy BEST-NET s.r.o.

V současné době poskytujeme komplexní služby od tvorby webových stránek, přes servery až po poskytování konektivity přímo do firem a domácností. Stále se snažíme držet našeho jména (BEST-NET, a nyní i BEST-HOSTING) a věnovat se našim klientům s maximální a individuální péčí!