Ubuntu Server 12.04 Precise Pangolin LTS

Ubuntu Server 12.04 Precise Pangolin LTS

Obrázek uživatele best-hosting

Když vybíráte virtuální server na BEST-HOSTING.cz, jedním z parametrů je operační systém. Volbou operačního systému vybíráte základní vlastnosti vašeho serveru, volíte, jak snadno se bude spravovat a jaký software vám nabídnou jeho repositáře. Obecně se dá říct, že je jedno, jaký operační systém zvolíte, protože každý z nich někde přidává a někde ubírá, ale proč by kurzor vaší myši nemohl padnout třeba na Ubuntu.

Pokud nepotřebujete poslední verze balíčků, je doporučeno nasazovat na server Ubuntu s prodlouženou podporou, které je označováno LTS. To vychází každé dva roky a poslední taková verze vyšla 26. dubna 2012. Stejně jako řada předchozích verzí, se i tato soustředila převážně na podporu cloudu, tedy služby jako OpenStack neb JuJu. Nicméně i pro uživatele virtuálních serverů se zde najde pár novinek, které mohou zaujmout.

Ubuntu 12.04 používá jádro 3.2, což samo o sobě ovlivňuje stovky vlastností. Souborový systém Ext4 dostal podporu pro větší bloky, byl značně vylepšen výkon pro použití writeback cache při větších zatížení, Ext3 začalo používat bariéry, byla vylepšena správa paměti a mnoho dalšího. Kromě jádra byl aktualizován třeba také Python na verzi 2.7.3 a 3.2.3, OpenJDK bylo povýšeno na 6b24 a 7u3 a inicializační daemon pstart je nyní ve verzi 1.5. Minimálně aktualizace Pythonu na verzi 3.2 je velmi důležitá, protože od této verze je garantována kompatibilita bytekódu s dalšími verzemi.

Pokud si chcete Ubuntu 12.04 vyzkoušet přímo na virtuálním serveru z BEST-HOSTING.cz, přejděte rovnou na online konfigurátor virtuálniho serveru, kde je Ubuntu 12.04 Precise Pangolin připraven.