Rysy nového datacentra v Hradci Králové

Rysy nového datacentra v Hradci Králové

Obrázek uživatele best-hosting

Naše nové datacentrum vychází z nejmodernějšího přístupu k stavbě podobných zařízení – touto metodou je tzv. „studená ulička“. Samotné stojany se servery budou umístěny v menší místnosti, která bude uprostřed našich vlastních prostor. Jednoduše řečeno se bude jednat o místnost v místnosti.

Díky této metodě se sníží nároky na chlazení, čímž se sníží nároky na energii. Potřebnou energii sice bereme z blízkých fotovoltaických článků (na vedlejší budově), ale je zbytečné jí plýtvat že? Metoda studené uličky šetří energii a slučuje se s moderním přístupem v informačních technologiích, který je nazýván GREEN IT.

Tento přístup se snaží o co „nejzelenější“ provoz technologických zařízení. Patří sem už zmíněná studená ulička, ale také sluneční energie a úsporné spotřebiče. V našem případě efektivní LED světla na stropech v našem datacentru a hlavně úsporné technologie - například použití serveru Blade Dell m1000.

Naše datacentrum je stavěno modulárně. Dá se tedy připodobnit ke stavebnici. Podle potřeby můžeme (a také budeme) přidávat další bloky a tím zvětšovat velikost našeho datového centra.

Prostory se nacházejí ve starší industriální několikapatrové budově. Budovu protínají páteřní optické linky a je tak jedním z nejdůležitějších datových uzlů v Královehradeckém kraji.