Moderní Blade server Dell M1000e - virtuální servery

Moderní Blade server Dell M1000e - virtuální servery

Obrázek uživatele best-hosting

Do našeho nového datacentra jsme pořídili úsporný moderní Blade DELL M1000e. Jedná se o naprostou novinku, kterou společnost Dell „vypálila rybník“ své konkurenci.

Serverová skříň je jednou z nejflexibilnějších a energeticky nejúspornějších blade (zásuvných) serverů na trhu. Plně škálovatelná serverová skříň M1000e díky nové generaci blade serverů umožňuje spojení serverů bez ohledu na rozdílnou architekturu procesorů. Blade Dell server jsme zvolili díky jeho nízké energetické náročnosti – plně tak vychází z „filozofie“ GREEN IT (snaha o infrastrukturu složenou z co nejekologičtější a energeticky nenáročných prvků), které se držíme při stavbě našeho datacentra.

Díky efektivnímu teplotnímu návrhu a optimalizovanému návrhu proudění vzduchu je možné dosahovat vysokých úspor v chlazení celé serverové skříně. Efektivnějšímu chlazení skříně napomáhají doplňkové ventilátory s dynamickým příkonem, které se regulují podle aktuální potřeby. V případě nutnosti je možné do serverové skříně přidat další serverové jednotky. Je prokázané, že zásuvné servery typu PowerEdge M6xx a M7xx jsou výkonnější (až o 12%), energeticky úspornější (až o 19%) a mají lepší poměr výkonu na watt (až o 25%) ve srovnání s konkurencí.

Jelikož nechceme nikoho omezovat, připravili jsme online konfigurátor pro virtuální servery, navrhněte si svoji sestavu na míru.

Samostatný článek o konfigurátoru virtuálních serverů.