Aktualizace fyzických serverů Citrix platformy (hotfix)

Aktualizace fyzických serverů Citrix platformy (hotfix)

Obrázek uživatele admin

Vážení zákazníci, přes víkend 9. - 11.8. 2013 musely být aktualizovány všechny fyzické servery platformy Citrix. Problémy se správou paměti jsme zaregistrovali již dříve, bylo však nutné počkat na co nejmenší traffic (víkendové noci). Některé VPS nebylo možné kvůli problémům s pamětí ani migrovat na běžící stroje - bylo tedy nutné vypnout celý fyzický server i s VPS, což se mohlo projevit na dostupnosti v době někdy od 0:00 - 7:30 (záleží dle právě aktualizovaného serveru).

Bližší informace o problému jsou uvedeny přímo na webu Citrixu: http://support.citrix.com/article/CTX138134.

Za uvedené problémy se omlouváme, byť nebyly způsobeny naší chybou. Standardně jsou aktualizace a hotfixy pro všechny fyzické stroje řešeny pomocí odmigrování veškerých VPS na jiný běžící server. V tomto případně však nebylo možné některé VPS odmigrovat. Problémy se mohly dotknout části zákazníků VPS i části zákazníků využívajících hosting (hostingové servery jsou také řešeny přes VPS) v závislosti na fyzických strojích s problémy.

Problémy se správou paměti se projevily i v chodu webového rozhraní KVM. Nyní jsou všechny servery aktualizovány o zmíněný hotfix, následky by tedy neměly přetrvávat. V případě podezření na možné problémy doporučujeme jeden restart Vašeho VPS.